حساب کاربری
لطفا صبر کنید...
×

ISERB 2017 banner

ورود

چرا خانم های نابارور چند قلو به دنیا می آورند؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش IVFrc و به نقل از Huffington Post، دوقلوزایی یا چند قلوزایی در افراد نابارور رایج می باشد که البته تا حدودی پرخطر تلقی می شود. چند قلوزایی می تواند علت های مختلف داشته باشد که در ادامه به این علت ها اشاره می شود:


1. داروهای مصرفی:
داروهایی که برای تحریک تخمک گذاری تجویز می شود به شدت باعث چند قلوزایی می شود.
2. روش آی وی اف:
روش های پیشرفته ی باروری مانند آی وی اف و آی یو آی. در این روش ها برای اینکه شانس بارداری بیشتر شود، چندین تخمک را به رحم مادر انتقال می دهند که احتمال چند قلوزایی را افزایش می دهد.
چند قلوزایی خود یکی از عوارض بارداری محسوب می شود و از دید متخصصان زنان چیز خوبی به نظر نمی آید چون احتمال سقط جنین، زایمان زودرس، فشارخون و دیابت بارداری را افزایش می دهد و از افراد درخواست می شود که تمایلی به دو قلو یا چند قلوزایی نداشته باشند.
3. بالا رفتن سن مادر:
بالا رفتن سن مادر با چندقلوزایی ارتباط دارد، در این سن فعالیت تخمدان ها کم می شود و هورمون تحریک کننده فولیکول بیشتری آزاد می کند، که افزایش سطح این هورمون نشانه از کار افتادگی تدریجی تخمک ها و کاهش میزان باروری است، در نتیجه هر چند احتمال باردار شدن زنان مسن کمتر می شود اما اگر باردار شوند احتمال اینکه صاحب دوقلو شوند بیشتر است.
4. وراثت:
وراثت نقش مهمی را در دوقلوزایی ایفا میکند، داشتن سابقه خانوادگی در خانواده ی مادری این شانس را افزایش می دهد، درصورتی که سابقه خانوادگی پدری چندان تاثیری بر وقوع دوقلوزایی ندارد. البته قابل ذکر می باشد که سهم زوجین در بروز مشکلات ناباروری یکسان است.

مترجم: نیلوفر بابایی

کلیه حقوق این سایت محفوظ می باشد و کپی برداری از تصاویر، ویدیوها و مطالب آن با ذکر منبع مجاز است.

جستجو در منوی موبایل