حساب کاربری
لطفا صبر کنید...
×

ISERB 2017 banner

ورود

چاقیِ دوران کودکی، ناباروری در بزرگسالی!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در دنیا از هر 5 کودک 6 ساله، یک کودک مبتلا به چاقی می باشد. چاقی به عنوان یک تهدید بزرگ برای سلامتی و باروری شناخته شده است.

به گزارش IVFrc و به نقل از The Huffington post، کودکانی که در دوران کودکی مبتلا به چاقی هستند، در بزرگسالی نیز به این مشکل دچار خواهند شد، چرا که چاقی دوران کودکی با طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی در ارتباط است.

 

همچنین آن ها در معرض خطراتی که یک بزرگسال مبتلا به چاقی، مانند ناباروری، بیماری های قلبی، فشار خون بالا، دیابت، انواع سرطان و دیگر مشکلات مرتبط با چاقی را تهدید می کند، قرار دارند.

کودکان در اثر ابتلا به چاقی، علاوه بر بیماری های مذکور، در معرض خطر مشکلاتی مانند ADHD، آلرژی و عفونت گوش و نیز قرار دارند.

بر اساس تحقیقات انجام شده نیمی از کودکانی که برای اولین بار در سن دو سالگی مبتلا به چاقی شده اند، متاسفانه در بزرگسالی نیز به این بیماری دچار خواهند شد.

صنعت تولید غذا سالانه 1.6 میلیارد دلار صرف بازار غذایی کودک و نوجوان می کند. این رقم توسط FTC (کمیسیون تجارت فدرال) تایید و ثبت شده است.

بر اساس گزارشی که APA (انجمن روانشناسی آمریکا) منتشر کرده است، ارتباطی قوی بین افزایش تبلیغات مواد غذایی ناسالم به بچه ها و نرخ صعودی چاقی در دوران کودکی وجود دارد.

در صورتی که پیوسته غذاهای پرچرب و پرکالری خورده شود بدن به آن غذاها عادت می کند و این روند موجب چاقی می شود.

هورمون لپتین که در بافت های سفید چربی تولید می شود، پس از ورود به سیستم گردش خون، پیام هایی را به مرکز مخصوصی در مغز می فرستد تا فرد احساس سیری کند.

از آن جا که میزان هورمون لپتین در افراد چاق بالا می رود، مدارهای مغزی آنان از کار می افتد. همچنین ذخیره این ماده در زنان بیشتر از مردان است.

همینطور که پیش تر اشاره شد، چاقی باعث ناباروری نیز می شود. چاقی بیش از اندازه با عدم تخمک گذاری و ناباروری در زنان همراه است و و در صورت حاملگی تأثیرات زیانباری بر سلامت جنین و مادر دارد.

مترجم: نیلوفر بابایی

کلیه حقوق این سایت محفوظ می باشد و کپی برداری از تصاویر، ویدیوها و مطالب آن با ذکر منبع مجاز است.

جستجو در منوی موبایل