حساب کاربری
لطفا صبر کنید...
×

ISERB 2017 banner

ورود

آموزش مسائل جنسی در مدارس

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان، افراد از سنین قبل از بلوغ تحت آموزش های مربوط به مسائل جنسی قرار می گیرند. با این وجود هنوز هم درمورد کیفیت و کمیت این آموزش ها در مدارس نگرانی های جدی وجود دارد.

به گزارش IVFrc و به نقل از مجله The Telegraph، حداقل 95 درصد کودکان و نوجوانان اطلاعات کافی در مورد مفاهیمی هم چون روابط هم جنس گرایانه و یا افراد دوجنسیتی ندارند.

 

نگرانی های مسئولین موسسات فعال در زمینه آموزش مسائل جنسی در انگلستان به این دلیل است که حدود یک هفتم افراد بین 16 تا 24 سال در این کشور از برنامه های آموزش مسائل جنسی در دوران مدرسه محروم بوده اند.

پروفسور آدام بلان (Adam Balen)، رئیس انجمن باروری بریتانیا، می گوید: آموزش مسائل جنسی بایستی از سنین 9 یا 10 سالگی آغاز گردد.

در این زمان، کودکان برای درک این گونه مسائل به اندازه کافی بالغ شده اند. این دروس آموزشی نبایستی به آموزش دوری از رفتارهای پرخطر و شناختن برخی بیماری های عفونی که از طریق مقاربت جنسی منتقل می شوند، محدود گردد. بلکه این آموزش ها بعلاوه بایستی کودکان را برای تشکیل خانواده و فرزند آوری در آینده آماده سازند.

مسائل کلیدی هم چون تأثیر یک رژیم غذایی مناسب، داشتن وزن ایده آل، تمرینات بدنی کافی و از همه مهمتر، دوری از مصرف سیگار در حفظ سلامت جنسی و قدرت باروری از جمله مواردی است که باید در برنامه درسی مدارس گنجانده شوند.

بسیاری از دختران جوان اطلاعی از عوامل موثر بر قابلیت باروری شان و نیز مشکلاتی که با افزایش سن برای فرزند آوری در آینده خواهند داشت، ندارند.

پروفسور بلان معتقد است: برای پایه ریزی رفتارها و عادات درست، باید آموزش های لازم را بطور مداوم و از همان دوران کودکی برای فرزندانمان فراهم کنیم.

انجمن باروری بریتانیا (BFS) چند سالی ست که بسته های آموزشی شامل مطالبی در حوزه بیولوژی بدن انسان، تغییرات بدن از زمان بلوغ به بعد و عواملی که قدرت باروری را تحت تأثیر قرار می دهند نظیر سن، چاقی و مصرف دخانیات در اختیار معلمین مدارس ابتدایی قرار می دهد.

خانم لوسی امرسون (Lucy Emmerson)، مسئول هماهنگی سازمان تأمین منابع آموزشی مسائل جنسی در انگلستان در مصاحبه با Independent عنوان کرد: جای خالی آموزش مسائل جنسی در مدارس به وضوح مشاهده می شود و هیچگونه دلیل منطقی برای کارشکنی دولت در تدوین اینگونه دوره های آموزشی در برنامه های درسی وجود ندارد. دانستن مفاهیم روابط جنسی و چگونگی انتقال ویروس HIV نباید جزو مواردی باشند که بزرگسالان آن ها را با تجربه کردن بیاموزند.

محققان معتقدند فقدان آموزش های لازم در دوران مدرسه، جوانان را در یک بحران احساس امنیت قرار داده و آنان را در برابر سوء استفاده های جنسی و زورگیری ها آسیب پذیر می سازد.

اما بسیاری از والدین عنوان می کنند که سنین کودکی، زمان مناسب و مدرسه مکان مناسبی برای مطرح کردن اینگونه مسائل نمی باشد.

با این وجود، به نظر می رسد زمان آن رسیده باشد تا مسئولین امر آموزش، توجه بیشتری به ضرورت پرداختن به این مطالب در مدارس نموده و تجدید نظر جدی در ترسیم خط قرمز های آموزشی انجام شود.

مترجم: زهرا کامیاب

کلیه حقوق این سایت محفوظ می باشد و کپی برداری از تصاویر، ویدیوها و مطالب آن با ذکر منبع مجاز است.

جستجو در منوی موبایل