حساب کاربری
لطفا صبر کنید...
×

ISERB 2017 banner

ورود

اختلال رابطه جنسی در خواب!!!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اختلال رابطه جنسی در خواب یکی از انواع اختلالات خواب می باشد. این نوع اختلال شامل مجموعه علایمی می شود که ریشه در رفتار جنسی دارد.

به گزارش IVFrc و به نقل از Guardian، دکتر جانت هال درمانگر جنسی در رابطه با اختلال رابطه جنسی در خواب اینگونه می گوید که اگر افراد مبتلا به این اختلال به پزشک مراجعه نکرده و مشکلشان را حل نکنند، به مرور زمان احساست منفی مانند شرم، سردرگمی، خشم، انکار، ترس، احساس گناه و یا نا امیدی را تجربه می کنند.

 

وی اضافه می کند این اختلال رابطه مستقیمی با استرس نیز دارد.

هال میگوید فرد مبتلا به این اختلال کاملا ناهشیارانه این کار را انجام می دهد. او ادامه می دهد که بیش از یک نفربه اتهام تجاوز دستگیر شده اند که بعد از بازجویی، پلیس متوجه شده است که آن فرد مبتلا به اختلال رابطه جنسی در خواب بوده است.

یکی از مواردی که چند سال پیش اتفاق افتاده است و بسیار خبر ساز شد، یک مرد 26 ساله سوئدی بود که به اتهام تجاوز به زنی که کنارش خوابیده بود به دوسال زندان محکوم شد.

این مرد در سال 2014 به دستور دادگاه تبرئه شد چرا که به این نتیجه رسیدند که این فرد مبتلا به اختلال رابطه جنسی در خواب بوده است.

در مورد اختلال رابطه جنسی در خواب اطلاعات بسیار کمی وجود دارد چون بسیاری از افراد از بیان مشکلشان خجالت کشیده و آن را پنهان می کنند. اما بر اساس مطالعه ای که در سال 2010 انجام شد دانشمندان متوجه شدند که مردان سه برابر بیشتر از زنان به این اختلال مبتلا می شوند.

افراد مورد مطالعه کسانی بودند که برای درمان مشکل خود به یک کلینیک خواب مراجعه کرده بودند. یکی از این اشخاص یک مرد 24 ساله به نام مارک است که از سنین نوجوانی درگیر این اختلال بوده است.

مارک در رابطه با مشکل خود اینگونه می گوید که اولین بار وقتی نوجوان بوده است با آن رو به رو شده است.

یک شب او به منزل یکی از دوستانش می رود و وقتی صبح از خواب بیدار می شود، دوستش در مورد حالات عجیب مارک در شب گذشته می گوید اما خود مارک هیچ چیزی را به یاد نمی آورده است.

او ادامه می دهد که پس از شنیدن صحبت های دوستش برای او توضیح می دهد که از کودکی دچار مشکل راه رفتن در خواب بوده است و این اتفاقی که برایش رخ داده را به راه فتنش در خواب ربط می دهد.

مارک میگوید ابتدا از این موضوع بسیار احساس شرم می کرده است اما بعد از این که اطلاعات بیشتری راجع به آن به دست می آورد، با دوستانش بیشتر راجع به مشکلش صحبت می کند.

او می گوید چون این اتفاق زمانی رخ می دهد که او ناهشیار است نمی تواند به ما بگوید که دقیقا چه اتفاقی برایش میافتد. اما ذکر می کند که این اتفاق زمانی رخ می دهد که او کنار کسی خوابیده است که با او راحت است.

وقتی دکتر هال از مارک پرسید که آیا چیزی وجود دارد که او را تحریک کند و باعث شود که او در خواب رابطه جنسی داشته باشد، مارک اینگونه پاسخ می دهد که اگر من به تازگی در زمانی که هشیار هستم رابطه جنسی داشته باشم به احتمال زیاد در خواب هم این اتفاق میافتد، درست مثل زمانی که شما قبل از خواب فیلم ترسناک می بینید و وقتی خوابید، دچار کابوس می شوید.

مارک برای درمان این مشکل خود به پزشک مراجعه می کند اما متوجه می شود داروهایی که برای درمان اختلال ابطه جنسی در خواب استفاده می شود دارای عوارض زیادی هستند، در نتیجه او تصمیم می گیرد برای کمک به خودش سراغ روش درمانی دیگری برود که نهایتا به این نتیجه می رسد که بهترین روش درمان، داشتن ذهنی آرام و بدون استرس است.

مترجم: نیلوفر بابایی

کلیه حقوق این سایت محفوظ می باشد و کپی برداری از تصاویر، ویدیوها و مطالب آن با ذکر منبع مجاز است.

جستجو در منوی موبایل