حساب کاربری
لطفا صبر کنید...
×

ISERB 2017 banner

ورود

5 روش جهت افزایش تعداد اسپرم به صورت طبیعی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر شما تنها ماهیِ دریای همسرتان را می خواهید، باید مطمئن شوید که او شناگران ماهری دارد.

به گزارش IVFrc و به نقل از The Huffington post، زنان به عنوان حامل فیزیکی کودکان، معمولا حس می کنند مسولیت فردی بهداشت بارداری و باروری تنها بر عهده آنهاست، اما حدودا در 40 درصد از موارد گزارش شده، مسایل باروری مرتبط با مردان بوده است.

 

با وجود اینکه اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با باروری برای زنان وجود، این اطلاعات برای مردان کم ایت، اما برای به وجود آوردن درکی مشترک از این موضوع بهتر است اطلاعاتی صحیح در این زمینه به مردان داده شود، چرا که مردان معمولا حساسیت و اطلاعاتی در زمینه باروری ندارند.

با توجه به اطلاعات باروری در زمینه مردان، متاسفانه تعدادی از آن ها بعد از سن 40 سالگی دچار مشکلات سلامت باروری می شوند که این مشکل بر اثر مواد شیمیایی، آفت کش ها، مصرف دخانیات و الکل، استرس مزمن، چربی اضافه بدن، آسیب های فیزیکی و التهاب.

بخش زیادی از مسایل باروری مربوط به اسپرم های ناسالم و یا تعداد کم اسپرم (کمتر از 20 میلیون اسپرم درهر میلی لیتر) می باشد. ما در اینجا چند مکمل ساده جهت تقویت "پسرها" به شما معرفی می کنیم.

1. اوبیکوینول (CoQ10)

مطالعات اخیر نشان می دهند که کاهش ترکیب طبیعی CoQ10، که به عنوان اوبیکوینول شناخته شده است وشامل عناصر اصلی بهبودی و محافظت از اسپرم می باشد، بر کیفیت اسپرم تاثیر دارد.

اوبیکوینول یک آنتی اکسیدان قوی است که به مقدار زیادی در اسپرم وجود دارد. این ماده از سلول های اسپرم در برابر آسیب محافظت می کند و همچنین نقش مهمی را در تولید انرژی و حرکت اسپرم ایفا می کند.

اوبیکوینول که از CoQ10 گرفته شده است و به طور طبیعی در بدن ما تولید می شود، به راحتی جذب بدن می شود و در جهت پارامتر های مایع منی در مردان نابارور و دیگر اقدامات پیشگیرانه کار می کند.

2. روی

روی یکی از مواد مغذی برای سلامت جنسی مردان است. این ماده در غلظت های بالا در بیضه ها، اسپرم و پروستات وجود دارد. کمبود روی، یک موضوع مشترک بین تمام مردان و همچنین زنان می باشد که با ناباروری مردان، ناتوانی جنسی، سطح پایین تستوسترون و کاهش تعداد اسپرم ارتباط دارد.

روی همچنین برای اسپرماتوژنز (تولید اسپرم) و حرکت اسپرم سالم مورد نیاز است. مصرف روی می تواند به طور طبیعی به افزایش سطح تستوسترون و به نوبه خود، افزایش میل جنسی کمک کند.

3. ویتامین C

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی در بیضه ها است که از اسپرم ها در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند. همچنین نقش مهمی را در روند اسپرماتوژنز، فرایندی که در آن اسپرم از سلولهای زایای مردانه تولید می شود، بازی می کند و همچنین مشخص شده است که این ویتامین بر افزایش کیفیت اسپرم و حرکت اسپرم نیز تاثیر دارد. این ماده مغذی مهم نیز به کاهش چسبندگی اسپرم، که یکی از مشکلات باروری مردان است، کمک می کند.

مسابقات سه پاها را به یاد دارید؟ اگر اسپرم ها به هم چسبیده باشند، شنا کردن برای آن ها سخت می شود. مطالعات نشان داده اند که استفاده از مکمل های ویتامین C می توان تعداد، حرکت و مورفولوژی اسپرم در مردان نابارور را افزایش دهد.

چه مقدار از این دارو باید استفاده شود؟ مکمل ها مصرف تقریبا 2 تا 3 گرم ویتامین C را همراه با غذاهایی که حاوی ویتامین C هستند مانند، میوه ها، بروکلی، کلم، انواع توت ها، کیوی، فلفل دلمه ای، پاپایا و کلم پیچ را به صورت روزانه پیشنهاد می کنند.

4. سلنیوم

این ماده معدنی خوب یک آنتی اکسیدان قوی و یک محافظ خوب برای اسپرم در برابر آسیب رادیکال های آزاد است. بر اساس مطالعه ای که در اسکاتلند انجام گرفته است، مکمل سلنیوم یکی از بهبود دهندگان حرکت اسپرم نیز می باشد.

علاوه بر این سلنیوم برای ترکیب هورمون تیروئید و یک رژیم غذایی مناسب هم برای زنان و هم برای مردان موثر است. همچنین اعتقاد بر این است که این ماده بر باروری زنان نیز نقش دارد.

مصرف روزانه تنها دو عدد آجیل می تواند به صورت طبیعی به بدن شما بیشتر از آن مقداری که سلنیوم برایتان تجویز کرده اند، وارد کند. بسیار شگفت انگیز است که تنها با دو عدد آجیل شناگران خوب به وجود می آیند.

5. ریشه چغندر

چغندر یک منبع غنی از فولات، که آن هم به عنوان ویتامین B9 شناخته می شود، است. یکی از مزایای چغندر این است که تا حد زیادی خستگی را کاهش می دهد. پژوهش ها نشان می دهند که ویتامین B9 به با تعداد کم اسپرم نیز در ارتباط است.

چغندر همچنین یک منبع غنی از نیترات ها، که به جریان خون کمک میکنند، می باشد و به همین دلیل بسیار در بین ورزشکاران محبوب می باشد. این ماده به عنوان یک جز اصلی در رژیم غذایی زنانی که تحت درمان IVF هستند نیز به حساب می آید، چرا که به بهبود جریان خون در رحم کمک می کند.

مترجم: نیلوفر بابایی

کلیه حقوق این سایت محفوظ می باشد و کپی برداری از تصاویر، ویدیوها و مطالب آن با ذکر منبع مجاز است.

جستجو در منوی موبایل